1 Kov - 2018
Kategorijos::

Fibonačio sekos svarba interjero dizaine

Daugelis dalykų gamtoje yra ne šiaip sau. Po daugeliu mums įprastų dalykų slepiasi skaičių magija. Kodėl vieni daiktai mums atrodo gražesni už kitus, vieni žmonės mums atrodo patrauklesni ir tt. Proporcijos, dydžių santykiai ir kiti pavadinimai tam – kas nusako itin svarbius aspektus mūsų grožio suvokime. Pradėkime nuo to, kaip du daiktai sąveikauja tarpusavyje – nuo santykio. Dar 13 amžiuje Fibonačis pradėjo sekti gamtos dėsningumus gėlėse, medžiuose ir visame kame. Ilgi ir nuodugnūs stebebjimai privedė jį prie gan įdomios skaičių progresijos:

1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89 ir taip toliau. Kiekvienas numeris yra prieš tai esančių dvejų skaičių suma. Atrodo gan paprasta – bet ši seka turi įspūdingą poziciją gamtoje. Fibonači skaičiai taip pat žinomi kaip gamtos numeracijos sistema ir matomi augalų lapų tvarkoje, vaisių ar daržovių skalėse, gėlių modeliuose ir daugelyje kitų. Kiekvienas gyvas organizmas patenka į šią sistemą. Augalai paprasčiausiai auga veiksmingiausiai, nežinodami, kad jie yra numeravimo sistemos dalis.

Naudodamiesi šia seka, mes galime panaudoti šią techniką mūsų pačių namuose, kad būtų geriau subalansuotas ir estetiškai patrauklus interjeras.

Pateikiami keletas pavyzdžių, kaip matematines progresijas ir santykius galima panaudoti interjero dizaine:

Jei planuojate erdvę, laikykitės 2: 3 santykio.

Vaizdinę erdvę padalinkite į du skerspjūvius – didesnį, kuris užima du trečdalius erdvės ir kur yra baldai, kurie apibrėžia pagrindinį kambario naudojimą ir trečią, vaidinančią antraplanį vaidmenį.

Naudokite 10-30-60 taisyklę

Gerai suplanuota erdvė turėtų būti sudaryta iš trijų spalvų. Pirma, dominuojanti spalva, kuri turėtų apimti apie 60% erdvės ir paprastai naudojama tokiose srityse kaip sienos ir grindys. Po to seka antrinė spalva, kuri užima 30% vietos ir paprastai naudojama baldams. Galiausiai, drąsesnė akcento spalva turėtų užimti paskutinį 10% ir naudojama mažesniuose dekoro elementuose.