8 Bal - 2018
Kategorijos::

MINIMALISTINIO STILIAUS MIEGAMOJO INTERJERAS – MAŽIAU YRA DAUGIAU

Mažiau yra daugiau: minimalistinio stiliaus miegamojo interjeras

Mūsų chaotiškame bei veiklos kupiname gyvenime visiems reikia erdvės, kurioje galėtume pabėgti nuo kasdienių darbų, atsipalaiduoti ir pailsėti. Minimalistinio stiliaus erdvės yra kuriamos, siekiant sumažinti stresą, atsirandantį dėl vis spartesnio mūsų gyvenimo ritmo. Tokio pobūdžio interjero dizainas yra šių metų tendencija. Pamažu šis stilius apima visas erdves: nuo virtuvės ar darbo kabineto namuose iki minimalistinio stiliaus miegamojo interjero. Kadangi miegamasis yra erdvė kurioje mes labiausiai atsipalaiduojame, joje minimalistinis stilius yra taikomas dažniausiai. Tačiau sukurti norimą interjerą gali būti sunkiau nei atrodo. Žemiau pateikiami keli patarimai, kaip tinkamiausiai gali būti įrengtas minimalistinio stiliaus miegamojo interjeras.

Kaip įsirengti minimalistinio stiliaus miegamojo interjerą

Kaip ir artistiškasis 1950 – ųjų metų judėjimas, iš kurio ir atsirado šis stilius, minimalistinio stiliaus dekoras nėra vien šaltų spalvų ir atspalvių naudojimas ar tuščių, sterilių kambarių kūrimas. Toks interjeras labiau naudojamas norint pabrėžti erdvumą, todėl visos detalės nuo spalvų iki baldų ir audinių pasirinkimo yra parenkamos norint atskleisti minimalistinį estetiškumą. Pagrindinis tikslas yra suderinti praktiškumą, organizuotumą ir chaotiškumą. Prieš dekoruojant kambarį minimalistiniu stiliumi galite pasinaudoti keliais, žemiau pateiktais patarimais.

 

Lovos rėmailovos remai

 

Kuo retesnis pagrindas tuo geriau. Dažniausiai minimalistinio stiliaus lovos rėmai yra kuriami tik kaip pagrindas čiužiniui ant nežymios platformos. Tokioms lovoms nenaudojamos nei galvūgalio, nei kojūgalio lentos ar rėmai.

 

ciuzinysČiužinys

 

Atsižvelgiant į lovos rėmus, renkantis čiužinį reiktų atkreipti dėmesį į kelias taisykles. Jis tūrėtų būti ne storesnis kaip 25 cm. Pavyzdyje pateikiamas modelis yra būtent tokio storio. Tokios lovos dizaino tikslas yra sujungti rėmą su čiužiniu. Jei čiužinys yra plonesnis, pagalvės gali būti puiki išeitis norint sumažinti skirtumą tarp čiužinio ir rėmo. Pavyzdyje pateiktas įmantrus, poroloninis čiužinys yra palankiai vertinamas vartotojų, jo išmatavimai labiausiai atitinka reikalavimus bei toks čiužinys neturės neigiamos įtakos Jūsų poilsiui.

 

 

Tekstilėtekstile

Audinius patariama rinktis neutralius, be margų raštų, tačiau galima taikyti skirtingos tekstūros audinius. Patariama sumaišyti plonus ir storus, megztus, o galbūt net kailinius patiesalus ar kilimus. Nors naudojamas minimalus spalvų kiekis ir tekstilės raštai, galima laisvai išgauti audinių kontrastus.

 

 

 

Spalvų pasirinkimas

 

spalvu pasirinkimasNorint, kad būtų sukurtas minimalistinio stiliaus miegamojo interjeras, dažniausiai pasirenkami šviesesni ar tamsesni atspalviai – nuo baltos iki juodos spalvos. Jei netenkina šalti atspalviai, galite rinktis iš jums patinkančių spalvų. Spalvinis akcentas gali išryškinti kambario struktūrą ar suteikti erdvumo pojūtį. Taip pat tokie akcentai gali išryškinti vienokią ar kitokią interjero detalę, pavyzdžiui, pagalves, kilimus ir kitus audinius. Tačiau  spalvinius akcentus patartina rinktis nuovokiai. Kuriant interjerą, nenaudokite ryškių spalvų ar atspalvių, kitaip prarasite minimalistinio stiliaus elementus.

 

 

 

 

Apšvietimas

apsvietimas

Apšvietimą reiktų rinktis tokį, kuris atliktų ne tik apšvitimo funkciją, bet kartu būtų ir interjero detalė. Naudokite kiek įmanoma daugiau natūralus apšvietimo. Visas kitas nenatūralaus apšvietimo detales patariama integruoti į kambario interjerą, kaip vieną iš dekoracijos elementų. Lubinės lempos yra tinkamiausias nenatūralus apšvietimas, tokios lempos nesumažina ir neapsunkina kambario erdvės.

 

Baldų pasirinkimas

 

baldu pasirinkimasKaip ir apšvietimas, baldų paskirtis turi būti tiek dekoro, tiek ir funkcionali. Lentynų patariama turėti kuo mažiau. Tačiau jos tūrėtų būti kaip dekoro akcentas, taip pat turėtų būti praktiškos – kitiems daiktams skirta laikyti vieta. Nepaisant stalų ar kitų baldų kambaryje turi būti pabrėžtos aiškios linijos bei ribos. Tačiau baldų struktūrą galima interpretuoti įvairiai, pavyzdžiui, stalo atraminės dalys gali būti sudarytos iš dėžių arba knygų krūvelių.

 

 

 

 

Meno kūriniai ir dekoracijos

meno kuriniai

Nesvarbu ar tai meno kūrinys, ar paprasta dekoro detalė, visa tai neturėtų apsunkinti kambario erdvės. Venkite kabinti daug paveikslų ar kitų daiktų ant sienos, laisvos sienos nesumažins erdvės pojūčio. Dekoruoti sienas galima mažais paveikslėliais. Nerekomenduojama kabinti didelių paveikslų ar pasirinkti foto tapetų. Kuo tuštesnė ir laisvesnė siena, tuo geriau.