1 Kov - 2018
Kategorijos::

PATARIA PROFESIONALAI: KAIP DAŽYTI SIENAS

Iš pirmo žvilgsnio dažyti sienas gali pasirodyti lengva užduotis, tačiau kaip ir dauguma kitų namų projektų, tai daugiau nei tik greitas darbas. Daugelis žmonių galvoja, jog dažant sieną šviesios spalvos dažais, pakaks tik vieno sluoksnio, tačiau taip būna retai. Sienos paruošimas, dažymo technikos ir dažymo stilius bei užbaigimas gali turėti didelės įtakos rezultatui. Štai keli patarimai, kurie padės geriau suprasti, ko reikės norint dažyti sienas:

Sienos dažymas šviesiomis spalvomis. Patikrinkite spalvą, kurią žadate naudoti ant sienos. Pažvelkite į ją natūralioje šviesoje, dirbtinėje ir naktį. Šviesios spalvos, tokios kaip pastelės ar baltas atspalvis, reikalauja daug natūralios šviesos, kad neutralus spalvos atspalvis spindėtų. Spalvos testavimas taip pat gali padėti sužinot kiek sluoksnių reikės, norint tinkamai padengti senąją spalvą.

Toliau, atitinkamai paruoškite sieną. Užkimškite vinių paliktas skyles ir panaikinkite dėmes, kad paviršius būtų lygus ir paruoštas dažymui. Keletas iš mūsų kalbintų profesionalių dažytojų rekomenduoja nuvalyti sieną su drėgnu skudurėliu ir atsargiai nuplauti. Taip pat įsitikinkite, kad siena tvirta – jei dažai atsiklijuoja ar yra kitų struktūrinių problemų, turėtumėte kreiptis pas profesionalų dažytoją.

Laikas pradėti dažyti, todėl labai svarbu dažymo technika. Dažykite nuo viršaus iki apačios, nuo vienos sienos pusės iki kitos. Net jeigu ir norite užbaigti greitai, tačiau dažymas skersai sienos tik paliks žymes. Pabaikite vieną sieną ir tada imkitės kitos – tarsi pjautumėte žolę. Jei norite gero rezultato, dažyti sienas reikės bent kelis kartus.

Sienos dažymas tamsia spalva. Dažymas su tamsiomis spalvomis yra kur kas sudėtingesnis ir reikalauja didesnio atidumo. Pasiruoškite trejiems, kartais keturiems dažų sluoksniams, kad gautumėte tinkamą atspalvį.

Kai dažome su tamsios spalvos dažais, neretai sunku apsispręsti, reikia gruntuoti ar ne. Kai dažome principu šviesi su šviesia ar tamsi su tamsia, ne visada naudojame gruntą. Geriausią rezultatą pasieksite naudodami aukštos kokybės gruntą, kuris specialiai skirtas medžiagai ant kurios dažote. Rekomenduojama naudoti pilko atspalvio gruntą, nes šis padės atskleisti spalvos gylį.

Taigi, dažymo technika yra svarbi. Tamsesnės spalvos yra neapibrėžtos ir labiau linkusios palikti žymes, kai greičiau nudžiūva. Dažykite sienas atsargiai, bet greitai: tamsios spalvos paliktos volelio žymės gali būti akivaizdesnės. Rekomenduojama naudoti volelį su trumpesniu šereliu (nuo pusės cm iki vieno cm ilgio), kad užtikrintumėte, jog dažai tinkamai pritaikomi. Neuždėkite per daug dažų vienam sluoksniui, nes išdžiūvus, jis gali atrodyti nelygiai.

Konsultacijos visais interjero klausimais
Reikia pagalbos kuriant interjerą? Susisiekite, padėsime Jums.

KONTAKTAI